animcia.gif stroj1.jpgstroj2.jpg
HLAVNÁ STRÁNKA arrow TAMPÓNOVÁ POTLAČ

Tampónová potlač je postup nepriamej hĺbkovej potlače, ktorý pozostáva z 3 dôležitých súčastí:Na výrobu štočkov

  • PotlačRotačné štočkyštočok (klišé)
  • tampón
  • potlačová farba

Rovinné štočky Štočok je platňa (u rovinnej potlače) alebo valec (u rotačnej potlače) z ocele, plastu alebo keramiky, kde na povrchu je na fotochemickej báze vyleptaný motív potlače. Štočok je umiestnený vo farebníku, v ktorom sa do motívu dostane potlačová farba. Stierkou sa zotrie prebytočná farba zo štočku. Následne zatlačí tampón zo silikónového kaučuku na farbu v motíve a tým ju zo štočku odoberie. Pohybom vopred a opäť dolu ju odovzdá vopred pripravenému dielu.
  

Tampóny

Tampónová potlač je spôsob potláčania, ktorý vďaka pokračujúcemu vývoju silikónového kaučuku neustále naberá na význame. Tampón je vďaka vysokej elasticite vhodný na potlač najrôznejších materiálov a umožňuje tým potlač aj hrubo štruktúrovaných povrchov.


 


Pomocou tampónovej potlače je možné potláčať materiály ako prírodného, tak aj syntetického pôvodu: drevo, kov, sklo, keramika, plastové materiály, lakované povrchy. Je špeciálne vhodná na tvarované diely, ktoré sa s ťažkosťami alebo vôbec nedajú potláčať rovinne. Takisto aj ploché diely je možné takto racionálne a efektívne natlačiť.

Vzorkovník farieb Vďaka nášmu kvalitne vybavenému grafickému oddeleniu vrátane výroby štočku sa dokážeme v najkratšom čase pripraviť na požadovanú potlač (vzorky aj do 24 hodín).

 Spoločnosť BOVI-RENA sa zaoberá potlačou pre priemyselnú oblasť, ktorá je charakteristická veľkým počtom kusov v sérii. Dostatočne veľkú kapacitu zabezpečuje technické vybavenie oddelenia potlače, ktoré disponuje 15 rovinnými a 4 rotačnými tlačiarenskými strojmi.


Produkty
Spoločnosť ponúka potlač aj nasledovných produktov
:2.jpg

  • potlač krytov a malých dielov (napr. termostat, ovládače na rúre, nastavovač programu na práčke…)
  • potlač nápisov, značiek a typov na stroje a zariadenia (napr. elektrotechnický, automobilový, strojárenský priemysel)
  • v súčasnosti sa zaoberá potlačou dielov medicínskych vpichovacích pomôcok
 
 
© 2007 BOVI-RENA Web by SOLLERS